Веб хостинг

Ти треба основен веб сајт, или пак можеби голем веб проект? МКхост нуди брзи и сигурни Linux веб хостинг планови со врвна техничка поддршка.

Ново

Basic

Одличен за почетен онлајн бизнис.

МКД 2999/годишно
*
+ 10% попуст за регистрација на нов домен *

Хостирање на 2 веб сајтови

2 GB Простор

200 GB Трансфер

Неограничен број на емаил адреси

Auto SSL сертификат

Инсталација на WordPress со 1 клик

Прочитај повеќе

Regular

Хостирање на повеќе сајтови.

МКД 5999/годишно
*
+ 10% попуст за регистрација на нов домен*

Хостирање на 5 веб сајтови

10 GB Простор

500 GB Трансфер

Неограничен број на емаил адреси

Auto SSL сертификат

Инсталација на WordPress со 1 клик

Прочитај повеќе

Power

Погоден за големи сајтови.

МКД 8999/годишно
*
+ 10% попуст за регистрација на нов домен*

Хостирање на 10 веб сајтови

30 GB Простор

700 GB Трансфер

Неограничен број на емаил адреси

Auto SSL сертификат

Инсталација на WordPress со 1 клик

Прочитај повеќе

Брз и оптимизиран веб сајт

Врвни NVME SSD RAID сервери.

99% гарантиран uptime.

Можност за илјадници посетители дневно.

Сервери конектирани на 1gbps мрежа.

Серверска локација во Европа и Америка.

Професионални емаил адреси

Креирај и управувај со професионална емаил адреса која го содржи твојот домен.

Пристап до емаил адреси преку било кој пребарувач.

Подесување на емаил адресите на било кој паметен телефон.

Брз и едноставен туторијал за подесување на твојот маил.

SMTP, IMAP или POP3.

Безбедност на информации

МКхост прави редовни копии на сите податоци, со што нема потреба од грижа за губење на податоците.

Се чува копија на дневно, неделно и месечно ниво.

Се чува три месечна offsite backup копија.

Заштита во случај на проблем, хаварија, хакирање.

Комплетно бесплатна услуга и достапна во секое време.

Авторизиран партнер на cPanel

МКхост е единствен партнер на cPanel во Македонија.

Едноставно управување со функциите на хостингот.

Инсталација на сите твои потребни апликации на хостингот.

Лесно менаџирање

Корисничкиот портал на МКхост овозможува контрола врз сите твои услуги.

Зголемување на ресурси на хостингот со 1 клик.

Лесна нарачка на дополнителни функции за твојот хостинг.

Заштита од малициозни фајлови

Правиме константно скенирање на твојот сајт со помош на anti malware софтвер.

Проверка на неделно ниво.

Известување веднаш кога на хостингот ќе се појави малициозен фајл.

 

Технички карактеристики на хостинг планови

 

Basic

Regular

Power

Број на сајтови
2
5
10
Хостинг простор
2GB
10GB
30GB
Трансфер
200 GB Трансфер
500 GB Трансфер
700 GB Трансфер
RAM меморија
NVME SSD RAID
NVME SSD RAID
NVME SSD RAID
Parked домени
1
5
10
Addon домени
1
5
10
Број на емаил адреси
неограничено
неограничено
неограничено
Број на бази
неограничено
неограничено
неограничено
Серверска локација
Европа и Америка
Европа и Америка
Европа и Америка
Физичка меморија
1024MB (1GB)
2048MB (2GB)
3062MB (3GB)
Процесорска брзина
100% (1 jадро)
200% (2 jадро)
300% (3 jадро)
Избор на PHP верзија
5.6, 7.0, 7.1, 7.2, 7.3 , 7.4 и 8.0
5.6, 7.0, 7.1, 7.2, 7.3 и 7.4 и 8.0
5.6, 7.0, 7.1, 7.2, 7.3 и 7.4 и 8.0
Files (inodes)
300.000 - 350.000
350.000 - 400.000
400.000 - 450.000
Entry processes
10-40
20-60
40-100
Auto SSL сертификат
Backup
Редовен backup
дневно, неделно и месечно
дневно, неделно и месечно
дневно, неделно и месечно
Offsite backup
3 пати годишно
3 пати годишно
3 пати годишно
cPanel Контролен панел
WordPress Инсталација
Softaculous
 

Ти требаат дополнителни функционалности?

Погледни ги и другите хостинг планови кои ги нудиме:
WordPress хостинг

Најпопуларниот избор за сајтови со многу содржина и голем број на посетители.

Windows хостинг

Напредни опции за технички лица кои имаат потреба од бази на податоци.

Бизнис хостинг

Соодветен за компании кои имаат потреба од поголем хостинг простор.

Cloud сервер

Идеален за брзорастечки сајтови кои имаат потреба од целосна флексибилност.

МАКЕДОНСКИ & АНГЛИСКИ

Стандардна поддршка

Секој клиент на МКхост добива персонализирана поддршка. Секое прашање и проблем се третирани професионално и одговорно, во најбрз можен рок.

Професионална поддршка

Личен агент за поддршка или продажба

Пристап до голема база на знаења

МАКЕДОНСКИ & АНГЛИСКИ

Премиум поддршка

Можеш да нарачаш дополнителна услуга за Премиум поддршка за приоритет во решавање на проблемите, како и за дополнителни бенефити, меѓу кои и:

Помош за сетирање на емаил

Решавање на проблеми со IP адреси

Инсталација на платформи и теми

Ти треба повеќе од само хостинг?

Направи целосен веб сајт во 3 чекори со нашиот премиум пакет. Веб хостинг + Домен + Веб темплејт за само 4470 ден/год.

Инсталирај ги твоите омилени апликации и скрипти со еден клик

Инсталирај ја твојата омилена хостинг апликација или скрипта со еден клик. Повеќе од 50% од нашите клиенти успешно ги управуваат нивните сајтови со темплејти од различни платформи.
Одбери помеѓу 300+ скрипти во твојот cPanel, вклучувајќи ги и:

Content Management Systems (CMS) портали

Онлајн продавници

Форуми

Блог

Фото галерии

WordPress

Одлична платформа за блогери, мали бизниси, како и e-commerce сајтови.

Joomla

Изгради веб сајт и онлајн апликации преку една од најпопуларните CMS скрипти.

Magento

Најпопуларната open source кошничка за онлајн купување, користена од преку 240.000 продавачи.

300+

Бесплатни апликации

Твоите омилени апликации и скрипти се само на еден клик од тебе. Најави се на твојот cPanel и инсталирај ги.

Имаш прашања? Ние ги имаме одговорите.

Што е хостинг?

Како да мигрирам хостинг во МКхост?

Како да креирам емаил адреса?

Како можам да го надоградам мојот хостинг план?

Како можам да сменам лозинка на email адреса?

Имаш проблем со подесување на твојот емаил?
Посети го нашиот водич како да го подесиш твојот емаил на секој уред.
Посети го водичот